Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Rada Miasta Skwierzyny w obronie szpitala 2015-10-22

Rada Miejska w Skwierzynie jest głęboko zaniepokojona zamiarem wypowiedzenia przez Szpital w Międzyrzeczu umowy na podwykonawstwo usług w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego wykonywanych obecnie przez Szpital w Skwierzynie. Rada wyrażą swój stanowczy sprzeciw w stosunku do takiego działania.

Dotychczasowa współpraca obu Szpitali, która zabezpiecza mieszkańców Skwierzyny nie uzasadnia tego rodzaju działań ze strony Szpitala w Międzyrzeczu, tym bardziej, że w ostatnim okresie Szpital skwierzyński unowocześnił flotę karetek, zwiększając komfort i bezpieczeństwo pacjentów.

Od wielu lat szpital w Międzyrzeczu podważa sens istnienia szpitala w Skwierzynie. Szpital w Skwierzynie ma pacjentów, jest stabilny finansowo. W przeciwieństwie do Szpitala w Międzyrzeczu, który od wielu lat ma trudności finansowe.

Wypowiedzenie przez Szpital w Międzyrzeczu umowy na realizację świadczeń w ramach Państwowego Ratownictwa Medycznego zagraża bezpieczeństwu zdrowotnemu mieszkańców miasta i gminy Skwierzyna. Pacjenci będą trafiać do szpitala w Międzyrzeczu a nie w Skwierzynie. Odpływ pacjentów spowoduje degradację placówki i ograniczenie usług medycznych dla mieszkańców Skwierzyny.
Ponadto, w związku z wyznaczeniem przez Ministra Obrony Narodowej Skwierzyny, jako lokalizacji dla przyszłej bazy NATO, obniży to możliwości zabezpieczenia medycznego dla stacjonujących tu w niedalekiej przyszłości wojsk.

Pracownicy włożyli dużo wysiłku w uratowanie placówki, która kiedyś była w bardzo trudnej sytuacji a dzisiaj służy pacjentom i chce to robić coraz lepiej. Dzisiaj martwią się o pracę.

Rada Miejska Skwierzyny działając w imieniu samorządu, który jest udziałowcem Szpitala w Skwierzynie  wyrażą stanowczy protest w stosunku do takiego działania i domaga się od Zarządu i Właściciela Szpitala w Międzyrzeczu – Starosty Powiatu Międzyrzeckiego podjęcia odpowiednich działań w celu zaniechania rozwiązania w/w umowy i zaprzestania tym samym działań na szkodę naszej Spółki – Szpitala w Skwierzynie.