Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej. akceptuję

Grupa Nowy Szpital

Zdrowe szpitale dla pacjentów w całej Polsce

Aktualności

Marta Pióro - Rzecznik prasowy GNS
502 273 465 mpioro@nowyszpital.pl

Grupa Nowy Szpital Holding S.A.

Partnerstwo publiczno-prywatne służy pacjentom 2016-04-22

Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego był w czwartek, 21 kwietnia gościem szpitala w Świeciu. Podczas spotkania z zarządem Grupy Nowy Szpital i przedstawicielami samorządów współpracujących z z Grupą, marszałek podkreślał znaczenie dobrej opieki medycznej dostępnej dla wszystkich pacjentów również tych mieszkających poza dużymi miastami. 

 

- Zdrowie i dostęp do usług medycznych na najwyższym poziomie od początku były priorytetem dla zarządu województwa którym kieruję. Stąd duże wsparcie inwestycyjne dla wszystkich szpitali w regionie – podkreśla marszałek Piotr Całbecki.  - Usługi medyczne w terenie są niezbędne. Dostępność pacjenta do świadczeń szpitalnych nie może być skoncentrowana w szpitalach specjalistycznych, bo nie wszystkie przypadki wymagają takiego leczenia - mówił marszałek Całbecki. 
 

Wszystkie szpitale należące do sieci Nowy Szpital w województwie kujawsko-pomorskim – w Świeciu, Szubinie i Nakle oraz Wąbrzeźnie w ostatnich latach skorzystały ze środków na inwestycje modernizacyjne oraz zakupy sprzętu medycznego. Zmodernizowano bloki operacyjne, zakupiono też sprzęt i aparaturę na potrzeby chirurgii, zestawy monitorujące do intensywnego nadzoru, aparaturę rentgenowską i zestawy endoskopowe. 

W trakcie wizyty marszałek Całbecki obejrzał szpital w Świeciu, który od 2005 r. jest zarządzany przez Grupę. Jak czas pokazał taka forma partnerstwa publiczno–prywatnego w ochronie zdrowia jest korzystna dla pacjentów. Od 2005 r. szpital w Świeciu nie tylko wyszedł z długów. Niemal trzykrotnie zwiększył się kontrakt z NFZ, wzrosła liczba oddziałów i poradni specjalistycznych do dyspozycji pacjentów. Placówka systematycznie modernizuje oddziały i pracownie. W ubiegłym roku szpital w Świeciu wzbogacił się o pracownię  rezonansu magnetycznego. 

 

- To co robimy, to wsparcie samorządu w zabezpieczaniu potrzeb zdrowotnych mieszkańców. W służbie zdrowia zawsze brakuje pieniędzy. Samorządy mają dużo innych zadań, które finansują. Żeby pacjent miał zapewnione leczenie i opiekę trzeba dobrze zarządzać środkami, jakie szpital otrzymuje z NFZ. My robimy to w grupie i jest nam łatwiej, bo szpitale mają jedną administrację, jeden system informatyczny, wspólny dział zakupów i zaopatrzenia. Środki, które w ten sposób zaoszczędzamy przeznaczane są na potrzeby pacjentów, sprzęt medyczny czy modernizacje placówki – mówi Marcin Szulwiński, prezes Grupy Nowy Szpital. 

 

- Gratuluję Grupie, jesteście częścią służby zdrowia w naszym województwie. Gratuluję szpitalowi w Świeciu. Widzę wielkie postępy i czekamy na więcej – powiedział marszałek województwa kujawsko-pomorskiego. 

 

Współpracę z Grupą dobrze ocenili również starosta powiatu wąbrzeskiego, Krzysztof Maćkiewicz i wicestarosta powiatu świeckiego, Barbara Studzińska. - Mamy te same problemy, które mają wszystkie szpitale w całej Polsce. Za małe kontrakty, za mało pieniędzy. Jednak dzięki takiemu partnerstwu nie mamy problemów finansowych. Radzimy sobie. Kupujemy nowy sprzęt, remontujemy szpital. Jeszcze mamy sporo do zrobienia ale dużo już się udało – mówiła Barbara Studzińska. 

 

Grupa Nowy Szpital prowadzi w województwie kujawsko-pomorskim trzy szpitale: w Świeciu, Nakle i Szubinie oraz w Wąbrzeźnie. Łącznie obejmują swoją opieką ponad 200 tys. mieszkańców województwa. 

powrót